Nebankovní půjčky

Jít si do banky pro půjčku už je dávno přežitek. Ačkoliv v minulosti byly banky vyhlášené hlavně nízkým úrokem, dnes už je situace zcela jiná. Trhu totiž dominují nebankovní půjčky, které dokážou pokrýt širokou škálu potřeb každého žadatele. Je jedno, zda potřebujete pár tisíc, nebo několik milionů, jelikož to nebankovní trh zvládne nabídnout. Důležité je vědět, jak se na něm orientovat a jaké konkrétní možnosti jsou k dispozici. Pojďme si zmapovat, z jakých půjček lze vybírat, pokud potřebujete finanční prostředky.

Začínáme mikropůjčkami

Nejnižší částky, ale zároveň nejrychlejší a nejjednodušší vyřízení. To přesně jsou mikropůjčky, tedy úvěrové produkty, v rámci kterých si můžete bez obav požádat o sumy v řádech několika tisíců korun českých. Nejčastěji proběhne vše online, z pohodlí vašeho domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo podepisovat. Ideální pro všechny, kteří nechtějí ztrácet čas, protože běžná doba schválení žádosti se pohybuje v řádech několika desítek minut. A to je dobrý důvod vydat se tímto směrem.

Společnosti v rámci daného segmentu stále vylepšují své služby, mezi které patří jak navyšování částek, tak zrychlování schvalovacích procesů, nebo možnost prodlužovat termíny splatnosti. Zároveň se snaží o to, aby byly co nejvýhodnější. Jakou zvolit konkrétně, to vám může poradit finanční magazín, který za vás sleduje všechny trendy nejenom v daném segmentu. Ideální třeba ve chvíli, kdy hledáte možnost první půjčky zdarma – tedy půjčky, která je zcela bez úroků a poplatků.

Klasické nebankovní půjčky lákají nejvíce

A to proto, že se také nejvíce blíží těm bankovním. Díky tomu máte možnost vybrat si z částek v řádech desetitisíců a statisíců, které můžete kombinovat se splácením, a to ve lhůtě až několika let. Samozřejmě i zde jsou dobré a špatné společnosti, a tak pokud chcete mít přehled, doporučujeme se podívat na adresu: http://www.finmoney.cz/nebankovni-pujcka. Zde vám jsou k dispozici ty, se kterými chybu zaručeně neuděláte. Pokud jich využijete, máte jistotu výhodného úroku, férových podmínek a samozřejmě také transparentnosti.

I zde se ale nemusíte bát toho, že by vše trvalo jakkoliv dlouho, nebo jste byli složitě lustrování. I v této kategorii nebankovních půjček platí, že vše může být vyřízeno do 24 – 48 od podání vaší žádosti. Stejně tak není vyžadováno nijak zvláštní množství různých potvrzení, protože mnohdy stačí doklady totožnosti a potvrzení o vašem příjmu – a to buď ze zaměstnání, nebo také z podnikání.

I do několika milionů korun

Toužíte-li získat ještě více, nebankovní segment dokáže nabídnout dobré varianty. Nejčastěji se jedná o půjčky, které jsou ručené nemovitostí. Poté už záleží na tom, jakou cenu váš dům, byt, nebo jiný majetek má a kolik můžete dostat. Že je to i několik milionů korun, to určitě není žádnou výjimkou. Tímto se tento segment nejčastěji přibližuje klasickým bankovním hypotékám, ale na rozdíl od nich lze získané peníze využít skutečně na cokoliv, bez nutnosti to dokládat.

Pro jakéhokoliv klienta

Čím se také nebankovní půjčky mohou pyšnit, to je tím, že umí půjčit jakémukoliv klientovi. Mohou to být zaměstnanci a podnikatelé, stejně jako důchodci, studenti, nebo matky na mateřské dovolené. Oblíbená je ale i nebankovní půjčka pro problémové klienty, díky které si může půjčit peníze i ten, co je uvedený v bankovních nebo nebankovních registrech. A to ať už je to náhodou, nebo je to skutečně jeho vinou, kdy některé ze svých předchozích úvěrů nezaplatil včas.

Další výhodou daných půjček může být to, že částky lze získat standardně bezhotovostním převodem na účet, nebo si je lze vyzvednout v hotovosti. A to jak na pobočce banky, tak třeba i z rukou obchodního zástupce, který za tímto účelem přijede až k nám domů a peníze spolu se smlouvou nám přiveze.